Uzaktan Eğitim Teknolojileri

Güncel Öğretim Araçları

Çin’in Wuhan kentinde 2019  yılı Aralık ayında tespit edilen ve tüm dünyayı saran Covid19 salgın sürecinde uzaktan eğitim yöntemi ciddi önem kazanmıştır. Devlet kurumu ve özel kuruluşları yüz yüze eğitimin yasaklanması ile beraber hızlı bir şekilde donanım ve yazılım gereksinimlerini karşılama çabası içerisine girmişlerdir. Eylül 2020 verilerine göre okul öncesi, ilkokul, orta okul ve lise seviyelerinde 18 milyondan fazla Ögrenci, 1 milyondan fazla ögretmen bulunmaktadır. Yükseköğretim incelendiğinde ise 7.5 milyondan fazla ögrenci ve yaklaşık 175 bin öğretim elemanının bulundugu tespit edilmektedir. Diğer taraftan özel ve devlete baglı öğretim kurumları öğrenen ve öğreten gruplar için çok büyük miktarda veri akışına cevap verebilecek öğrenme yönetim sistemi oluşturmaya çalışmaktadır. Geleneksel olarak yürütülen öğretim programları dijital ortama uygun hale getilmeye çalışılmaktadır. Dijital öğretim ortamlarında öğrencilere sıradan düz yazı, sunum veya videolar sunulduğunda yeterli verim alınamamaktadır. Bu bağlamada, etkileşimli sunum ve videolar öğrenme sürecinde önemli bir konuma olmuştur.

Uzaktan Eğitim Çözümleri

Öğrenme yönetim sistemi, ders içerikleri ve donanımsal çözümler

Zeymus Teknoloji olarak, Eylül 2021 tarihi itibariyle öğrenme yönetim sistemine yapay zeka entegrayın çalışmaları devam etmektedir. Eğitimde yapay zeka uygulaması ile başarı sağlamaları için öğrencilere öneriler sunulmaktadır. Öğrenme sürecinde öğreticilere içerik eksikleri ve değerlendirme detayları hakkında bilgiler verilerek öğretimin verimli hale getirilmesi hedeflenmektedir.

Kurumsal Çözümler

Devlet ve Özel kurumlar için uzaktan eğitim yazılım, içerik ve alt yapı imkanı sunmaktayız.

Bireysel Çözümler

Salgın döneminde özel ders verme yöntemleride değişmektedir. Aynı ortamda bulunma imkanı bulunamayan öğrenci ve öğreten çeşitli canlı ders yazılımları ile ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Öğreticilerin ders notlarını düzenli bir şekilde öğrencileri ile paylaşması gerektiği düşünüldüğünde canlı derslerin öğrenme yönetim sistemleri içerisine entegre edilerek kullanılmasını gerekli hale getirmektedir.

Canlı Ders Çözümleri

Zeymus Teknoloji, öğrenme yönetim sistemlerinize canlı ders sistemlerini entegre etmektedir.

Uzakan Eğitim Sistemine İhtiyacınız var mı?

Öğrenme yönetim sistemi, canlı ders, içerik yönetimi, içerik kaydetme ve sunma
  • İhtiyaçlarınızı analiz edelim
  • Öneriler sunalım
  • Öğretim sürenicizi yönetelim
  • Geri dönütler sağlayalım
  • Yapay zeka temelli
  • Kurumunuza uygun
  • Sorunsuz bir öğretim
  • Sürekli güncel