matlab eğitimi

EĞİTİM İÇERİĞİ
(MATLAB- 20 DERS)
ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Bu eğitim Türk Hava Kurumu Üniversitesinden e-devlet onaylıdır, CV’nize yazarak tüm başvurularınızda kullanabilirsiniz. Eğitime katılmadan önce bilgisayarınıza MATLAB 2013a ve üzeri versiyon yüklemeniz önerilmektedir.. Eğitime kayıt olduktan sonra size verilen linkten eğitim içeriğinde kullanılacak dosyalarını indirmeyi unutmayınız!
Eğitimin Amacı ve Size Katkıları
MATLAB sertifika eğitimi 2022 yılına özel Eylül ayına kadar 700 TL’dir. Türk Hava Kurumu Üniversitesi aracılığıyla e-devlet onaylı sertifikalar genç bilişimcilerin iş başvurularında ciddi önem arz etmektedir. MATLAB Eğitimi bu alanda iş başvurusu yapan diğer kişilerden sizleri bir adım öne çıkarmaktadır. Diğer taraftan eğitimi tamamlayanlar  akademide ve özel sektörde Ar-Ge firmalarında sistemlerin analizinde ve hesaplamalarında sıkça kullanılan MATLAB programı üzerine temel bir bilgi ve uygulama altyapısı kazandırılacak, öğrenciler bu temel eğitim üzerine ileride Simulink gibi bir yazılımı da eklemek suretiyle simülasyon ve modelleme üzerine tam bir tecrübe kazanmış olacaklardır. Sertifika programına kayıt olan öğrenciler kursu tamamlasalar dahi 3 ay süreyle kursu dokümanlarına erişim hakkı (izleme ve indirme) devam edecektir. Sizlerde MATLAB programı öğrenerek kendinizi geliştirmek isterseniz sertifika eğitimine katılmak için tıklayınız.
Her bir canlı ders saati 15 dakikalık online dersi ifade etmektedir, bir günde 3 online ders (45 Dk) yapılacaktır. Eğitimler  5 hafta içinde tamamlanacaktır. Dersler tamamlandıktan 1 hafta sonra  çevrimiçi(online) sertifika sınavı yapılacaktır. Sertifika sınavından 60 Puan üzeri olan öğrenciler sertifika almaya hak kazanacaktır. Öğrencilerin farklı tarihlerde 3 kez sertifika sınavına girme hakları vardır. Sınırlı sayıda kontenjan ile başlayan canlı derslere kayıt fırsatını kaçırmayın.
 ( 20 DERS, Her 1 der 15 dakika olup, haftada 6 ders olmak üzere 5 haftada canlı dersler  (kaçıranlar için video kaydı) tamamlanıp sonrasında sertifika sınavı yapılacaktır. )
 • MATLAB’a giriş: Çalışma ortamının tanıtımı
 • MATLAB’da değişkenler: nümerik değişkenler, karakter ve string değişkenleri, struct tipi değişkenler
 • Diziler ve dizi işlemleri
 • Matrisler ve matris işlemleri
 • MATLAB’da operatörler: Aritmetik, karşılaştırma ve mantıksal operatörler
 • Matematiksel işlemler: Temel fonksiyonlar, trigonometrik ve üstel fonksiyonlar, polinomlar, kompleks sayılar
 • MATLAB programlama: Şartlı ifadeler (if-else, switch-case deyimleri), Döngüler (for, while, break-continue deyimleri)
 • MATLAB’da fonksiyonlar: Fonksiyon oluşturma, fonksiyon çağırma
 • MATLAB’da grafikler: 2-B grafiklerin çizdirilmesi (plot, subplot, bar komutları, çoklu grafikler), 3-B grafiklerin çizdirilmesi (scatter, mesh, surface komutları)
EĞİTMEN
DR. ÖĞR. ÜYESİ KENAN GENÇOL

NOT: MATLAB e-devlet onaylı sertifika eğitiminde Hitit Üniversitesi ve Türk Hava Kurumu Öğrenci ve personellerine  % 10 indirim uygulanacaktır.

 

2 yorum

 1. Merhaba iyi günler,
  Mühendislik uygulamaları için alınacak kursla Matlab ile ilgili herşey öğrenilecek mi yoksa bu kurstan sonra farklı bir eğitim almak gerekiyor mu? Bilgi için yardımcı olabilirseniz sevinirim,
  İyi çalışmalar dilerim.

  • Merhabalar Sinan Bey,
   Mevcut kurs ile MATLAB kullanımına ilişkin tüm menülerin kullanımı gösterilmektedir. Akademik anlamda makale, bildiri veya tez odaklı çalışmalar için özel gruplar oluşturup özel çalışmalar için talep yapabilirsiniz. İyi çalışmalar.

Bir yanıt yazın